Культури

Вся необхідна інформація про Ваші улюблені рослини, правила догляду за ними та товари, які Вам в цьому допоможуть.

Драцена
Драцена

Драцена

Рід Драцена (Dracaena) налічує близько 150 видів багаторічних рослин сімейства агавових (Agavaceae). Назва роду походить від давньогрецького слова dracaena - самка дракона.

Використовуються драцени як декоративні рослини для житлових і службових приміщень. Вони чудово вписуються в архітектуру сучасного інтер'єру, поєднуючи витонченість тонкого стовбура з екзотичністю барвисто розписаних листя. Вважається, що драцена заспокоює і знімає пригнічений стан. Драцени невибагливі в культурі. Їх можна вирощувати як оригінальні штамбові деревця.

Драцену часто плутають з схожими на неї видами близького роду кордилин, але розрізнити їх просто - кордиліни мають кореневище, що стелеться, і білі вузлуваті корені, а в драцен кореневища немає, коріння прямі і гладкі, темно-жовті або оранжеві.

Сімейство: Агавові (Agavaceae).

Батьківщина: тропіки та субтропіки.

Цвітіння: в домашніх умовах рідко.

Зріст: повільний.

Світло: Драцені необхідно яскраве розсіяне світло, від прямих сонячних променів слід притіняти. Добре розміщувати рослини поблизу східних і західних вікон, прітіняти в літній час від прямих сонячних променів. Успішно зростає в деякому віддаленні від південного вікна (також за умови притінення від прямих сонячних променів). Можна виставляти влітку рослини на свіже повітря, при цьому треба захистити їх від прямих сонячних променів і опадів. Взимку драцени треба переставляти ближче до вікна, оскільки взимку світла завжди не вистачає. Добре росте драцена при штучному освітленні. При недостатку світла драцени зростають погано і стають схильні до захворювань.

Температура: у весняно-літній період 20-25 ° С. В осінньо-зимовий період поміщають в прохолодні приміщення, де температура не повинна опускатися нижче 12 ° С (оптимально 16-18 ° С).

Полив: у весняно-літній період рясний, але з періодами просушування (земляний шар повинен істотно підсохнути). Взимку полив скорочують, орієнтуючись на те, як швидко пересихає земля. Воду, що просочилася в піддон, через півгодини після поливу виливають з піддону. Також не слід допускати застою вологи біля коренів, для чого бажано зробити хороший дренаж на дні горщика. Драцени з широким листям вимагають ряснішого поливу в період зростання, ніж драцени з вузькими листям, так як їх листя випаровує більше вологи.

Вологість повітря: рослини змиряються з сухим повітрям квартир, проте більшість драцен віддають перевагу підвищеній вологості повітря. Влітку рослини обприскують раз на день водою на 2-3 ° С тепліше, ніж температура повітря в приміщенні. Час від часу рослини протирають вологою ганчірочкою або обмивають під душем. Крім обприскування горщик з рослиною можна помістити на піддон з вологим торфом або керамзитом.

Підживлення: влітку - 1 раз на тиждень комплексним добривом, взимку - 1 раз на місяць.

Обрізка: як тільки стає помітним, її можна обрізати (приблизно на 30 см) і використовувати для живцювання.

Період спокою: не виражений.

Пересадка: молоді рослини пересаджують раз на рік. Дорослі рослини, пересаджують навесні через 3-4 роки. Сигнал для пересадки - корені, що заповнили весь об'єм горщика. Субстрат береться поживний, багатий гумусом, слабокислий (рН 6-6,5). Може складатися з дернової (4 частини), листяної землі (2 частини) і піску (1 частина). При пересадці драцен можна додати в свіжу грунтову суміш окрім піску шматочки деревного (березового) вугілля і цегляної крихти. На відро землі три жмені вугілля і 0,5 л цегляної крихти. Шматочки вугілля запобігають розвитку процесів гниття, а цегельна крихта підвищує рихлість грунту і збирає зайву вологу, що дуже важливо, адже драцени не переносять надлишку і застою води. На дні горщика необхідний хороший дренаж. У примірників, зростаючих у великих горщиках і діжках, доцільно час від часу міняти (приблизно раз на рік) верхній (2-3 см) шар грунту.

Розмноження: живцями або частинами стебел, що не всохла.

Можливі труднощі: для драцен дуже небезпечний перелив. При регулярному тривалому поливі і постійно мокрому ґрунті корінці починають підгнивати, що відображаається на стані рослини, зокрема, на точці зростання. Багато хто, невірно вважає що такі зміни у рослин відбуваються через сухість повітря і недостатньому поливі, починають поливати їх ще більше, а до того ж ще й обприскують, що для деяких видів, особливо при знижених температурах взимку, є згубним.

Коричневі кінчики або краї листя - занадто сухе повітря, холодні протяги або недостатній полив. Коричневі плями на листі - недостатній полив.

Листя скручені, м'яке з коричневими краями - занадто низька температура, можливо вдень тепло, а вночі температура опускається нижче норми.

Пожовтіння листя - при сухості повітря, нестачі поживних речовин у грунті (зокрема азоту). Жовтіють нижні листки - драценам властиво мати зелене листя тільки у верхній частині голого стебла, так як листя у них живуть недовго, через два роки нижні листки жовтіють, потім в'януть і відмирають.

Можна тільки омолодити рослину відрізавши і укоренивши верхівку. Світлі сухі плями на листі - занадто інтенсивне висвітлення або сонячні опіки. Драцену потрібно притінення від прямих сонячних променів

Пошкоджується: павутинним кліщем, щитівкою, попелиць, трипси.

"Стимовіт" для декоративно-листяних рослин

"Стимовіт" для декоративно-листяних рослин

Органічне добриво «Стимовіт для декоративно-листяних рослин» застосовується для кореневого та позакореневого підживлення, передпосівної обробки посадкового матеріалу, а також для замочування паростків та насіння всіх видів декоративно-листяних рослин перед висаджуванням.
Стимовіт
  • 0,5 л
  • 3 л
  • ...
Лорен Мінеральне добриво +гумус для декоративно-листяних рослин

Лорен Мінеральне добриво +гумус для декоративно-листяних рослин

Лорен для декоративно-листяних рослин - багатокомпонентне рідке мінеральне добриво призначене для забезпечення необхідними речовинами всіх видів декоративно-листяних рослин. Добриво сприяє швидкому росту і розвитку рослин, формуванню міцної кореневої системи та пишної зеленої маси.
Лорен
  • 0,5 л
  • ...