Культури

Вся необхідна інформація про Ваші улюблені рослини, правила догляду за ними та товари, які Вам в цьому допоможуть.

Кріп
Кріп

Кріп

Кріп (Anethum graveolens) - пряна однорічна рослина, яка має прямостояче округле стебло висотою до 90 см, листки перисторозсічені, ниткоподібні. Цвіте в червні-липні, викидаючи парасольки, що складаються з дрібних квіточок. Плоди овальної плоскої форми.

Температура і освітленість:

Кріп відноситься до холодостійких рослин, добре переносить низькі температури і невеликі заморозки. Насіння починає проростати при 3ºС, однак при такій температурі проростання триває дуже довго (іноді до місяця). Оптимальною для росту рослин є температура 15-20ºС. Потрібно враховувати, що кріп - світлолюбна культура.  

Грунт і волога:

 Кріп не має особливих вимог до родючості грунту, йому може бути достатньо добрив, внесених під попередню культуру. Тим не менше, високий урожай можна отримати тільки на родючих вологоємких грунтах. Кріп дуже вологолюбива рослина, при пересушуванні грунту врожайність знижується, рослини швидше переходять до формування стебла, відповідно такий кріп не дуже користується попитом (овочівники-аматори можуть обривати з них окремі листя для використання в їжу або залишити рослини для формування насіння).  

Посів:

На дачних і присадибних ділянках під кріп, як правило, не вносять органічних або мінеральних добрив. Перед посівом (крім підзимнього) борозди потрібно обов'язково поливати.  

Догляд за рослинами:

Догляд за рослинами кропу відбувається у вигляді прополювання та розпушування міжрядь. Щоб не допустити заростання ділянки бур'янами, міжряддя розпушують приблизно раз на тиждень.  

Збір урожаю:

Прибирання зелені розпочинають приблизно через 30-40 днів після посіву, починаючи вживати в їжу молоді рослини висотою близько 5 см. 

Застосування:

Мабуть, немає більш універсального пряноща, ніж кріп. Він покращує смак їжі, його зовнішній вигляд, збуджує апетит. Зелень кропу додають у різні страви, а парасольки кропу використовують при консервуванні. Кріп перешкоджає перенасиченню страв солями, знижуючи кількість солі в них. Сушену зелень рослини змішують з іншими травами для отримання пряних сумішей. Насіння кропу використовуються для ароматизації чаю, оцту, маринаду.

Корисні властивості:

Зелень кропу містить ефірні масла, пектини, флавоноїди, каротин, хлорофіл, багато вітаміну С, В1, В2, В5, В9, РР, солі калію, фосфору, заліза, хлорогеновую кислоту.

У насінні кропу міститься ефірна олія, клітковина, флавоноїди, жирне масло, цукру, каротин, азотисті речовини.

В якості лікарського засобу використовують зелень і насіння кропу. Вони з великим успіхом використовуються як в народній, так і в традиційній медицині.