Культури
Вся необхідна інформація про Ваші улюблені рослини, правила догляду за ними та товари, які Вам в цьому допоможуть.
Вся необхідна інформація про Ваші улюблені рослини, правила догляду за ними та товари, які Вам в цьому допоможуть.
Рід Нефролепіс (Nephrolepis) поєднує близько 30 - 40 видів трав'янистих багаторічних папоротей сімейства давалієвих, широко розповсюджених по всій земній кулі, переважно в тропіках. Серед Нефролепісів є епіфітні (що поселяються на стовбурах дерев) і наземні види, що ростуть у лісах і на відкритих місцях. Відрізнити цю рослину від інших папоротей можна по своєрідним тонким і довгим пагонам, яких є вдосталь. Ці пагони покриті дрібними лусочками і без належного догляду вони засихають.
Нефролепіс давно відомий у практиці кімнатного квітникарства, він досить витривалий серед кімнатних ролсин та папоротей. Вирощують як вазони, нерідко використовуючи в інтер'єрі як солітер, може бути використана і як ампельна рослина на підвісній вазі, а також у різноманітних композиціях зимових садів.
Місце розташування: любить світле приміщення, але не пряме сонячне освітлення, найкраще їх розміщати на західних або східних вікнах, хоча він розвивається непогано і на підвіконні північної експозиції.
Температура: оптимальна температура влітку - 20-22 °C, зимовий мінімум - 13-15 °C. Оберігайте папороть від протягів.
Полив: важливою складовою у розвитку нефролепіса є полив. Вода для поливу папороті повинна бути м'яка, без вмісту вапняку. Можна використовувати для поливу дощову воду. Влітку поливають рясно, ефективне занурення горщика у воду на 20 хвилин, після чого зайву воду з піддона зливають. Взимку поливають рідше, але не допускають пересихання земляної грудки.
Вологість повітря: сухість повітря шкідлива для папоротей. Тому вологість навколо квітки повинна бути підвищеною, особливо влітку. Обприскувати нефролепіс потрібно 1-2 рази в день - це збільшить вологість повітря, а також допоможе утримувати рослину в чистоті. Також горщик можна поставити на піддон з вологим мохами або гравієм, але так щоб вода не торкалася горщика.
Підгодівля: із квітня по вересень підгодовують нефролепіс кожні 10 днів рідким мінеральним добривом чергуючи з органічним. В осінньо-зимовий період підгодівлі припиняють.
Пересадження: пересаджувати нефролепіс краще щорічно, у не занадто великий посуд. До субстрату невимогливий, але краще дати йому живильну і пухку суміш. Підійде субстрат з торфу, перегною і листової землі в рівних пропорціях. Можна додати 1 столову ложку суперфосфату на кожні 3 л суміші.
Розмноження: найчастіше розмножують папороть-нефролепіс поділом куща, пагонами і нащадками. Спорами можна розмножувати вид, але не різновиди.
При розмноженні пагонами, біля старої рослини ставлять невеликий горщик із земляною сумішшю і у ньому присипають верхівку пагона, котрий потрібно розмножити. У новому горщику незабаром утворюється коріння і молоденькі ваї. Як тільки розгорнуться 3-4 ваї, молодий нефролепіс готовий до самостійного життя, і його відокремлюють від материнської рослини.
Шкідники: ушкоджується щитівками, і при занадто сухому повітрі можлива поява павутинного кліща. Щитівку збирають руками, потім дезінфікують насиджені шкідниками місця ваткою, змоченої в спирті. Борошнистий червець боїться Актеліка, Фітоверма і води - частіше обливайте папороть водою з душу.
Можливі труднощі при вирощуванні нефролепіса: