Культури

Вся необхідна інформація про Ваші улюблені рослини, правила догляду за ними та товари, які Вам в цьому допоможуть.

Помело
Помело

Помело

Помело (Citrus maxima, Citrus grandis) - вид рослин з роду Цитрус; так само називаються і плоди цієї рослини. Зустрічаються також російські назви памела і помела. Також помпельмус або Шедок.

Назва походить від англійського pomelo, pummelo і pumelo. Відбувається це слово від нідерландського pompelmoes - помпельмус.
Помело - вічнозелене дерево висотою до 15 метрів з кулястою кроною. Листя велике, квітки білі, діаметром від 3 до 7 см, поодинокі або від 2 до 10 в суцвітті. Плід вкритий товстою шкіркою, розділений на великі часточки, ущільненою жорсткою перегородкою, всередині кожної часточки може бути насіння. Колір зрілих плодів - від блідо-зеленого до жовтого, за розміром вони більші грейпфрута відрізняються від нього також більш великими волокнами і дуже солодким смаком. Помело вважається найбільшим з цитрусових фруктів. Маса плоду може досягати 10 кілограмів, діаметр - 30 сантиметрів. Шкірка зазвичай товста. Смак кислувато-солодкий з нотками гіркоти. М'якоть помело більш суха, ніж у інших цитрусових.