Культури

Вся необхідна інформація про Ваші улюблені рослини, правила догляду за ними та товари, які Вам в цьому допоможуть.

Папороть
Папороть

Папороть

Рід Нефролепіс (Nephrolepis) поєднує близько 30 - 40 видів трав'янистих багаторічних папоротей сімейства давалієвих, широко розповсюджених по всій земній кулі, переважно в тропіках. Серед Нефролепісів є епіфітні (що поселяються на стовбурах дерев) і наземні види, що ростуть у лісах і на відкритих місцях. Відрізнити цю рослину від інших папоротей можна по своєрідним тонким і довгим пагонам, яких є вдосталь. Ці пагони покриті дрібними лусочками і без належного догляду вони засихають. 

Нефролепіс давно відомий у практиці кімнатного квітникарства, він досить витривалий серед кімнатних ролсин та папоротей. Вирощують як вазони, нерідко використовуючи в інтер'єрі як солітер, може бути використана і як ампельна рослина на підвісній вазі, а також у різноманітних композиціях зимових садів.

Місце розташування: любить світле приміщення, але не пряме сонячне освітлення, найкраще їх розміщати на західних або східних вікнах, хоча він розвивається непогано і на підвіконні північної експозиції. 

Температура: оптимальна температура влітку - 20-22 °C, зимовий мінімум - 13-15 °C. Оберігайте папороть від протягів. 

Полив: важливою складовою у розвитку нефролепіса є полив. Вода для поливу папороті повинна бути м'яка, без вмісту вапняку. Можна використовувати для поливу дощову воду. Влітку поливають рясно, ефективне занурення горщика у воду на 20 хвилин, після чого зайву воду з піддона зливають. Взимку поливають рідше, але не допускають пересихання земляної грудки. 

Вологість повітря: сухість повітря шкідлива для папоротей. Тому вологість навколо квітки повинна бути підвищеною, особливо влітку. Обприскувати нефролепіс потрібно 1-2 рази в день - це збільшить вологість повітря, а також допоможе утримувати рослину в чистоті. Також горщик можна поставити на піддон з вологим мохами або гравієм, але так щоб вода не торкалася горщика. 

Підгодівля: із квітня по вересень підгодовують нефролепіс кожні 10 днів рідким мінеральним добривом чергуючи з органічним. В осінньо-зимовий період підгодівлі припиняють. 

Пересадження: пересаджувати нефролепіс краще щорічно, у не занадто великий посуд. До субстрату невимогливий, але краще дати йому живильну і пухку суміш. Підійде субстрат з торфу, перегною і листової землі в рівних пропорціях. Можна додати 1 столову ложку суперфосфату на кожні 3 л суміші. 

Розмноження: найчастіше розмножують папороть-нефролепіс поділом куща, пагонами і нащадками. Спорами можна розмножувати вид, але не різновиди. 

При розмноженні пагонами, біля старої рослини ставлять невеликий горщик із земляною сумішшю і у ньому присипають верхівку пагона, котрий потрібно розмножити. У новому горщику незабаром утворюється коріння і молоденькі ваї. Як тільки розгорнуться 3-4 ваї, молодий нефролепіс готовий до самостійного життя, і його відокремлюють від материнської рослини. 

Шкідники: ушкоджується щитівками, і при занадто сухому повітрі можлива поява павутинного кліща. Щитівку збирають руками, потім дезінфікують насиджені шкідниками місця ваткою, змоченої в спирті. Борошнистий червець боїться Актеліка, Фітоверма і води - частіше обливайте папороть водою з душу.

Можливі труднощі при вирощуванні нефролепіса:

  • Низька вологість повітря в приміщенні приводить до засихання кінчиків вай, а також їх опаданню. Сухе повітря сприяє зараженню павутинним кліщем.
  • Нефролепіс боїться яскравого сонця - на листках можуть бути опіки.
  • При поганому, але не частому поливі листки нефролепіса в'януть.
  • Бліде забарвлення листків, поганий ріст рослини свідчать про недолік живильних речовин.
  • Не застосовуйте препаратів для додання листкам глянцю.
"Стимовіт" для декоративно-листяних рослин

"Стимовіт" для декоративно-листяних рослин

Органічне добриво «Стимовіт для декоративно-листяних рослин» застосовується для кореневого та позакореневого підживлення, передпосівної обробки посадкового матеріалу, а також для замочування паростків та насіння всіх видів декоративно-листяних рослин перед висаджуванням.
Стимовіт
  • 0,5 л
  • 3 л
  • ...
Лорен Мінеральне добриво +гумус для декоративно-листяних рослин

Лорен Мінеральне добриво +гумус для декоративно-листяних рослин

Лорен для декоративно-листяних рослин - багатокомпонентне рідке мінеральне добриво призначене для забезпечення необхідними речовинами всіх видів декоративно-листяних рослин. Добриво сприяє швидкому росту і розвитку рослин, формуванню міцної кореневої системи та пишної зеленої маси.
Лорен
  • 0,5 л
  • ...