Культури
Вся необхідна інформація про Ваші улюблені рослини, правила догляду за ними та товари, які Вам в цьому допоможуть.
Вся необхідна інформація про Ваші улюблені рослини, правила догляду за ними та товари, які Вам в цьому допоможуть.
Виноград (лат. Vítis) - рід рослин сімейства Виноградові, а також плоди таких рослин, в зрілому вигляді представляють собою солодкі ягоди. Батьківщиною винограду є Середня Азія.
Рід Vitis представлений 70 видами і ділиться на два підроди: Euvitis Planch і Muscadinia Planch. У підрід Euvitis Planch входить 68 видів, які з урахуванням ареалів їх походження і поширення, а також за сукупністю ботанічних і морфолого-анатомічних ознак і властивостей діляться на 3 групи:
Пагони винограду називають виноградною лозою.
Насіння виноград дає в перший рік після проростання невеликого пагону. З бруньок у пазусі його листя виростають на наступний рік подовжені, добре розвинені пагони, а далі, на майбутній рік, кожна брунька цього пагону дає більш кволі паростки, які до осені завмирають до нижньої своєї бруньки, так що від такого пагона залишається тільки одне нижнє міжвузля - укорочений пагін.
Єдина брунька укороченого пагону розвиває в наступний вегетаційний період потужні подовжені пагони, які, у свою чергу, приносять потім укорочені пагони. Подовжені пагони цвітуть і плодоносять, а укорочені ні. У культурі, завдяки короткому підрізуванні винограду, це чергування укорочених і подовжених пагонів непомітно, і рослина цвіте і плодоносить щороку.
Квітки дрібні, зібрані в суцвіття (складна кисть або волоть). У залежності від наявності у квітці чоловічої і жіночої частини і ступеня їх розвитку розрізняють такі типи квіток: істинно-жіночий, чоловічий, двостатеві, функціонально чоловічий, функціонально жіночий. Три останніх типи є у винограду основними. Квітка двополого типу характерна для переважної більшості культурних сортів.
Плоди - кулясті або яйцевидні ягоди, зібрані в більш-менш пухкі (рідко щільні) грона. Забарвлення ягід сильно варіює залежно від сорту (жовті, зеленуваті, темно-сині, фіолетові, чорні та ін.)