Січень
В січні місяці активих робіт в саду чи городі не передбачається. Необхідно лише регулярно відвідувати і очищати територію саду від сніжного покриву. Обов'язково потрібно знімати снігові намети з плодоносних дерев, це вбереже їх від поламки гілок.
- Оглядайте в січні гілки дерев, щоб вчасно виявити і позбутися від зимуючих шкідників.
- Сніг, що випав, необхідно регулярно підгортать до стовбурів плодових дерев для запобігання вимерзання коріння. Досвідчені садівники мають суперечливі погляди на утоптування снігу: з одного боку промерзлий втоптаний сніг — це нездоланна перешкода для гризунів, з іншого — такий покрив сходить довше навесні, затримуючи пробудження коренів, в результаті чого можуть виникнути проблеми, коли днем при досить теплому повітрі крона дерева вже пробуджується, а коріння ще в стані спокою. Такий прийом дає змогу затримати початок вегетаційного періоду культури і тим самим здвинути терміни її цвітіння, що іноді дозволяє уникнути втрат від пізніх весняних заморозків.
- Необхідно вкривати снігом грядки з теплолюбними багаторічниками і кущі, що мають низьку зимостійкість.
- Для проведення весняних щеплень підготуйте пагінці яблунь.
- При наявності зимової теплиці з підсвіткою можливий посів скоростиглих зелених (крес-салату, листової гірчиці, кінзи, руколи,шпинату) та редису.
- Проведіть ревізію всього, що знадобиться до початку дачного сезону — насіння, добрив, препаратів для боротьби зі шкідниками.