Культури

Вся необхідна інформація про Ваші улюблені рослини, правила догляду за ними та товари, які Вам в цьому допоможуть.

Глоксінія
Глоксінія

Глоксінія

Родина геснерієвих. Батьківщина - Тропічна Америка (Бразилія і т.д.). У природі існує кілька видів. Як кімнатні рослини поширені сорти, отримані в результаті гібридизації глоксинії королівської та глоксинії красивої.

Глоксінія королівська Gloxinia regina - трав'яниста рослина з потовщеними стеблами до 10 см завдовжки. На кущі зазвичай 4-6 пар супротивно розташованого листя широкоовальною форми, злегка серцеподібні біля основи, близько 15-20 см завдовжки. Листя темно-зеленого кольору з сріблястим фарбуванням уздовж жилок, зворотна сторона листя червонувата. Листя бархатисто-опушене. Квіти дзвонові форми, на довгих квітконосах темно-фіолетові, пониклі, близько 5 см завдовжки і 7 см в діаметрі. Після цвітіння, яке припадає на літні місяці, у глоксинії королівської надземні частини рослини відмирають.
Глоксінія красива Gloxinia speciosa - трав'яниста рослина з довгим листям на коротких черешках, широкоовальною форми, звужені до основи. Листя рівномірно зеленого кольору по всьому листу. Квітки в залежності від сорту можуть бути найрізноманітніших відтінків і форм - з простим відгином віночка, поникнулі і спрямовані вгору, рожеві, пурпурові, червоні з білим обідком, фіолетові, білі, сині, червоні і т.д.

Поради по догляду:

Температура: Помірна під час періоду росту і цвітіння, не нижче 16 °C. Зимовий мінімум при зберіганні бульб 10 °C.

Освітлення: Глоксінія світлолюбна, але для неї потрібно яскраве розсіяне світло. При утриманні на прямому літньому сонці на листках глоксинії можуть з'явитися жовто-бурі плями - сонячні опіки.

Полив: Глоксинії поливають досить рясно під час росту і цвітіння, проте зайва вологість для них згубна. При поливі використовують теплу воду, поливаючи так, щоб вода не потрапляла на квітки і листя. З кінця серпня закінчується цвітіння і полив скорочують, а до кінця вересня вже поливають мало, так як рослина починає в'янути - починається період спокою.

Підживлення: Підживлення починають приблизно з квітня і до початку серпня, щотижня. Використовують спеціальні добрива для квітучих кімнатних рослин (містять досить більшу кількість калію і фосфору, ніж азоту). Можна застосовувати полив і органічними добривами (наприклад, розведеним водою настоєм коров'яку, проте надлишок азоту може призвести до утворення потужного інтенсивно-зеленого листя і дрібних некрасивих квіток).

Вологість повітря: В період росту і цвітіння потребує дуже вологого повітря, але не переносить попадання води на листя і квітки. Тому повітря зволожують частим обприскуванням навколо рослини з дрібного розпилювача або поміщають горщик з рослиною на піддон з мокрою галькою або керамзитом.

Пересадка: Для вирощування використовують досить широкі горщики, невеликої висоти. Пересаджують щорічно навесні, але більший за розміром горщик беруть тільки коли старий стане затісний. Грунт повинен мати слабокислу реакцію, рН = 5,5 - 6,5. Грунт - суміш 2 частин листової землі, 1 частини торф'яної (або парникової землі) і 1 частини річкового піску. Можна також використовувати готові суміші "Фіалка" і т.п. Хороший дренаж обов'язковий. При пересадці бульби заглиблюють в грунт лише на половину.

Розмноження: Насінням, листовими живцями, діленням бульби.

"Стимовіт" для квітучих

"Стимовіт" для квітучих

Органічне добриво «Стимовіт для квітучих рослин» застосовується для кореневого та позакореневого підживлення, передпосівної обробки посадкового матеріалу всіх видів квітучих рослин, а також для замочування паростків, бульб, цибулин та насіння.
Стимовіт
  • 0,5 л
  • 3 л
  • ...
"Стимовіт" для кімнатних та балконних квітів

"Стимовіт" для кімнатних та балконних квітів

Органічне добриво «Стимовіт для балконних та кімнатних рослин» застосовується для кореневого та позакореневого підживлення, для передпосівної обробки посадкового матеріалу всіх видів балконних та кімнатних рослин, а також для замочування паростків, цибулин та насіння перед висаджуванням.
Стимовіт
  • 0,5 л
  • ...