Культури

Вся необхідна інформація про Ваші улюблені рослини, правила догляду за ними та товари, які Вам в цьому допоможуть.

Фіалка
Фіалка

Фіалка

Сенполія (Фіалка) – одна з найпопулярніших квітучих кімнатних рослин. Рід нараховує близько 20 видів дикої сенполії, розповсюджених у Центральній і Південній Африці, по схилам Узамбарских гір і більше 2000 гібридів і сортів, виведених селекціонерами. Сенполія фіалкова (сімейство геснерієвих) – це мініатюрне ніжне створіння природи скоряє рясним тривалим цвітінням, майже протягом всього року. Дуже широка кольорова гама: від білого до червоного і від блакитного до фіолетового відтінку (крім жовтого). Різноманітна форма квіток і ступінь махровості. Листя також має різні форми і забарвлення (від світлого до темно-зеленого кольору).

Догляд за фіалкою:

Місце розташування: у догляді фіалка досить невибаглива рослина. Вона віддає перевагу яскравому розсіяному світлу, але влітку рекомендується притіняти від прямих сонячних променів. Найкраще розміщати сенполію на східних або західних вікнах. Пізньою осінню і взимку фіалки можна тримати на південному вікні. 

Температура: оптимальна зимова температура для сенполії близько 16-18 °C, літня близько 20-22 °C . Рекомендується стежити, щоб вона не опускалася нижче 15 °C і не піднімалася вище 30°C. Не переносить різких перепадів температур і протягів, тому їх не можна виносити на балкон або в сад. 

Полив: фіалку слід поливати дуже обережно. Поливають субстрат навколо рослини, щоб вода не потрапила в центр розетки листків, а ще краще поливати з піддона або методом занурення. Після того як весь земляний покрив просочиться вологою, зайву воду з піддона зливають. Використовуйте невапняну, теплу воду. 

Вологість повітря: для того щоб підтримати необхідну вологість повітря, горщик з фіалкою необхідно помістити на піддон із гравієм, наполовину наповнений водою. У жодному разі не обприскуйте оксамитові листочки і квітки рослини, чутливі до сірої гнилі.

Підживлення: у період активного росту (весна-літо-осінь)  фіалку підживлюють 1 раз в 2 тижні мінеральним добривом для квітучих рослин. З добрив для сенполії особливо необхідний фосфор, тому що він сприяє рясному цвітінню. 

Пересадка: сенполії пересаджують щороку навесні. Посуд бажано використовувати неглибокий, але широкий. Земляну суміш складають із листової землі, торфу і піску (4:1:1), по можливості додають добре перепрілий гній. Гарний шар дренажу обов'язковий. 

У міру розростання фіалок у них з'являються бічні розетки, які рекомендується вчасно видалити. Така хірургічна операція буде сприяти кращому цвітінню. Або навесні при пересадженні розділіть рослину на декілька кущів (розеток). 

Розмноження: сенполії можна розмножувати вегетативним і насінневим способами, але розмноження листковими черешками – головний спосіб. Навесні беруть листочок, захоплюючи 3-4 см черешка. Добре вкорінювати в піску або торф'яному субстраті. При живцюванні листкову пластинку в ґрунт не заглубляют, вона повинна повністю залишатися над поверхнею. Після того як на поверхні субстрату виростуть мініатюрні розетки з листочками (приблизно через 40 днів), їх можна розсаджувати в горщики на постійне місце. Молоді рослини після живцювання зацвітають через 6-10 місяців. 

Насінневий спосіб розмноження фіалки більш кропіткий, вимагає більше часу, але дає можливість одержати нові форми. 

Шкідники: найпоширенішими шкідниками  фіалки є цикламенові кліщі, тля, борошнисті червці і нематоди, що поселяються на коріннях і листках рослини. Для боротьби з ними рекомендується використовувати відповідні інсектициди, найкраще у свічах. Тому що препаратами, що випускаються в аерозолях, можуть пошкодити листя. При зараженні фіалки нематодою, рекомендується рослину спалити. 

Серед грибкових захворювань поширені борошниста роса  і сіра гниль, проти яких використовують відповідні фунгіциди (фундазол 0,2% або хлороокись міді 0,5%).

"Стимовіт" для квітучих

"Стимовіт" для квітучих

Органічне добриво «Стимовіт для квітучих рослин» застосовується для кореневого та позакореневого підживлення, передпосівної обробки посадкового матеріалу всіх видів квітучих рослин, а також для замочування паростків, бульб, цибулин та насіння.
Стимовіт
  • 0,5 л
  • 3 л
  • ...
"Стимовіт" для кімнатних та балконних квітів

"Стимовіт" для кімнатних та балконних квітів

Органічне добриво «Стимовіт для балконних та кімнатних рослин» застосовується для кореневого та позакореневого підживлення, для передпосівної обробки посадкового матеріалу всіх видів балконних та кімнатних рослин, а також для замочування паростків, цибулин та насіння перед висаджуванням.
Стимовіт
  • 0,5 л
  • ...