Культури

Вся необхідна інформація про Ваші улюблені рослини, правила догляду за ними та товари, які Вам в цьому допоможуть.

Сурфінія
Сурфінія

Сурфінія

Сурфінія (Surfinia) - це одна з сортогрупп ампельних петуній. Ампельну петунію виділяють в окрему группу із-за наявності довгих звисаючих пагонів, схильних рости вниз, за розмірами квіток сорти та гібриди ампельної петуніі різні. Спочатку ампельні петуніі, як і всі інші, розмножується насінням, а з появою в Японії нових сортів ампельні петуніі вона розмножується вегетативно. Існує безліч сортів сурфініі, які розрізняються забарвленням і розміром квіток. Поки немає тільки яскраво-жовтих і помаранчевих сурфіній, але такі сорти, ймовірно, з'являться найближчим часом. Діаметр квіток сурфініі близько 7 см (від 6 до 9 см), за винятком сортів з мініатюрними квітками (Pink Mini, Mini Purple) діаметром 5,5 см.

Чисельність: налічується близько 25 видів 

Місце походження: Південна Америка, Бразилія, Аргентина. 

Використання: декоративно квітуче, горшкове, ампельне.

Унікальне пристосування петунії до різних умов вирощування, грунту і клімату, тривалість і яскравість цвітіння зробили її однією з улюблених культур квіткарів. На цей час петунія займає одне з перших місць по популярності серед літніх рослин для озеленення, а з появою нових груп і гібридів інтерес до неї все збільшується.

Така популярність петунії стала наслідком і причиною того, що значні зусилля генетиків, ботаніків і селекціонерів усього світу спрямовані на створення все нових сортів, гібридів і садових груп петуній. Кожна з цих груп має свої особливості і займає певне місце в озелененні.

Традиційно петуніями оформляють клумби та бордюри, висаджують на балконах. Сучасні гібриди, такі як сурфінія (Surfinia), завдяки потужній кореневій системі добре ростуть в посудинах з обмеженим обсягом (контейнери, кашпо, підвісні кошики і вази). Махрові сорти та гібриди краще висадувати на місцях, захищених від вітру та сильного дощу на балконах, відкритих верандах, лоджіях, у контейнерах та у будинку.
Догляд: 

Ріст: дуже швидко. 

Цвітіння: травень-жовтень. 

Різновиди: Петунія садова (Petunia x hybrida), сурфінія (Surfinia).  

Температура: літом 18 – 24 оС, зимою 10 – 15 оС.

ОСВІТЛЕННЯ:
Добре росте на відкритих сонячних місцях. Велико квіткові петуніі більш теплолюбні, ніж дрібноквіткові, у вологу холодну погоду перестають цвісти.

Полив: взимку – помірний, влітку - рясний.

Розмноження:

В основному насінням. У домашніх умовах вирощування розсади петуніі ускладнене нестачею світла, тому для посіву потрібно брати насіння з великим запасом. Чим раніше висадити насіння, тим раніше зацвітуть рослини. Якщо є можливість дати сіянцям підсвітку, то можна висівати вже в лютому. У звичайних умовах оптимально висівати в другій половині березня. Інша складність, пов'язана з розміром насіння, - це грунт, в який вони будуть поміщені, і підтримка його оптимальної вологості. Для такого насіння потрібна пухка легка і поживна земля. Верхній шар товщиною близько 1 см бажано просіяти, щоб насіння рівномірно лягло на грунт. Насіння, змішане з сухим піском, висипають на добре пролитий водою, за добу до посіву, грунт. Потім обприскують, накривають склом і залишають при температурі 20 - 23 °С. На 5 - 7 день з'являться малюсенькі сходи, які потребують особливої уваги. Тепер їх потрібно обприскувати щоденно і не менше двох разів на день (вранці і ввечері) перевертати скло. У цей момент сходам потрібна висока вологість, але надлишок вологи в грунті викликає їх загибель від "чорної ніжки". Коли сходи підростуть і з'явиться перший лист, скло можна буде зняти. Якщо сходи починають гинути, їх потрібно присипати сухим піском, зменшити полив і швидше розпікувати. У квітні розсаду переносять в парники. Посадку в грунт на постійне місце виробляють після закінчення весняних заморозків. Пересадку переносять добре. 

Цвітіння:

Цвітіння сортів дрібноквіткової петуніі/сурфінії наступає на 70-75 день після посіву, великоквіткові сорти зацвітають на 10-15 днів пізніше. Сорти з махровими квітками при розмноження насінням дають лише 40-50% махрових рослин, тому їх частіше розмножують живцями, нарізаними з маточників, які розташовують взимку у світлих оранжереях при температурі 10-12 °С, при помірній вологості та інтенсивному провітрюванні. Після укорененія саджанці пересаджують в 9 см горщики.

Висадка:

У відкритий грунт петунію висаджують у другій половині травня. Незважаючи на те, що ця культура досить теплолюбні, сучасні сорти та гібриди (особливо з групи мультіфлори) можуть переносити похолодання до низьких позитивних температур і навіть невеликі короткочасні заморозки. В умовах великих міст квітучу розсаду петуніі можна висаджувати на клумби, в вазони і на балкони в кінці квітня - початку травня. Висаджують розсаду петуніі в кашпо і контейнери досить щільно - близько 70 рослин на 1 м2. Для того щоб досягти у цих рослин пишного росту і рясного цвітіння, їх необхідно часто поливати і обприскувати водою (в жаркий сухий час - 2-3 рази на добу), підживлювати не рідше одного разу на тиждень, чергуючи підживлення під корінь з некорневимі (обприскування на лист). Якщо зростання і цвітіння гальмується з-за несприятливих погодних умов, гарні результати дає обробка стимуляторами росту. Розсаду краще висаджувати в похмурні дні або ввечері, попередньо добре поливати водою горщики з рослинами. Відстань між рослинами залежить від сорту і типу посадок. Для багатоквітковий петуніі в клумбових посадках воно становить 15-20 см, для великоквіткових - 20-25 см, для ампельних - 25-30 см. В балконних ящиках, контейнерах, вазах відстань між рослинами можна зменшити в півтора рази. Після висадки розсади її поливають (якщо грунт недостатньо вологий), а грунт навколо рослин підсипають торфом або перегноєм. 

Вологість повітря: без обприскування.

Пересадка: щорічно навесні. 

Грунт: суглинистий або супіщаний грунт, але може рости на будь-якому, досить родючому. Вона добре відгукується на внесення в грунт перегною або компосту, але не свіжого гною, тому що він сприяє ураження рослин грибковими захворюваннями. При підготовці грунту під петунію на ділянках з кислими грунтами (рН менше 5,5) необхідно внести вапно - 200-300 г/м2. При весняній перекопці грунту в неї додають комплексне добриво. 

Підгодівля: весна-літо - 1 раз на 2 тижні мінеральними й органічними добривами, зима-осінь - без підживлення. 

Підрізання: рясно виросші рослини на половину навесні обрізають.

Особливості догляду:  Рослина ядовита! Посухостійка, однак при тривалій відсутності вологи вимагає поливу. Виносить сильне зволоження грунту, але страждає від застою води. Великоквіткові форми більш вимогливі до тепла, вологи та умов підгодівлі, ніж дрібноквіткові. Підживлення - основна умова рясного і тривалого цвітіння петуніі, тому підгодовувати рослини слід регулярно, починаючи через тиждень після висадки та до серпня з інтервалом 7-10 днів. Рясне цвітіння петуніі забезпечують повні комплексні добрива, особливо з переважанням калію. Дуже гарний результат дає підживлення органічними добривами, в тому числі настоєм коров'яку, а також гуміновими добривами. Регулярні підгодівлі продовжують до закінчення цвітіння. 

Більш ретельно потрібно доглядати за рослинами петуніі, висадженими в невеликі ємності: контейнери, кашпо, балконні ящики, особливо в підвісні корзини. Грунт для них потрібно готувати живильний, який складається з перегною, торфу, дерново або листової землі та піску. Процентний склад цих компонентів може бути різний, головне, щоб суміш була пухка і в той же час вологоємна. Для оптимізації цих параметрів у суміш бажано додати перліт і гідрогел (полімер акріламіда водопоглинаючий). У суміш з підвищеною кислотністю додають вапно (10-20 г/10 л). Крім того, у грунтових сумішах для невеликих ємностей необхідно внести повільно розчиняємі комплексні мінеральні добрива. При заповненні сумішшю ящиків і контейнерів на дно потрібно насипати дренаж (гравій, керамзит тощо) шаром не менше 5 см. 

Найбільшої шкоди для декоративних видів петуніі наносять дощі. При сильних літніх дощах краплі води розривають ніжні пелюстки, роблячи квіти негарними, а рослини – не привібливими. При затяжних тривалих дощах рослини можуть повністю втратити декоративність і перестати цвісти. Тому перед дощем кашпо та корзини з петуніямі бажано перенести під укриття. Поливати квітучу петунію також треба обережно, під корінь, намагаючись не пошкодити квіти. 

Ампельні петуніі і калібрахоа можуть сильно постраждати від вітру, тому корзини та вазони з ними слід поміщати в захищених від вітру місцях.

"Стимовіт" для квітучих

"Стимовіт" для квітучих

Органічне добриво «Стимовіт для квітучих рослин» застосовується для кореневого та позакореневого підживлення, передпосівної обробки посадкового матеріалу всіх видів квітучих рослин, а також для замочування паростків, бульб, цибулин та насіння.
Стимовіт
  • 0,5 л
  • 3 л
  • ...
"Стимовіт" для кімнатних та балконних квітів

"Стимовіт" для кімнатних та балконних квітів

Органічне добриво «Стимовіт для балконних та кімнатних рослин» застосовується для кореневого та позакореневого підживлення, для передпосівної обробки посадкового матеріалу всіх видів балконних та кімнатних рослин, а також для замочування паростків, цибулин та насіння перед висаджуванням.
Стимовіт
  • 0,5 л
  • ...