Культури
Вся необхідна інформація про Ваші улюблені рослини, правила догляду за ними та товари, які Вам в цьому допоможуть.
Вся необхідна інформація про Ваші улюблені рослини, правила догляду за ними та товари, які Вам в цьому допоможуть.
Азалія (Azalea) — рід рослин родини вересових, який часто відносять до роду рододендрон. Кімнатною і оранжерейною рослиною є Азалія індійська (Azalea indica = Rhododendron indicum) родом з Індії і Китаю.
Вирощування і догляд:
Освітленість: Азалія — досить примхлива кімнатна рослина. Їй потрібно світле або напівтінисте місце, до того ж світло повинно бути розсіяним, тому що прямих сонячних променів азалія не переносить. Улітку азалію рекомендують виносити на відкрите повітря, абож, якщо є можливість, прикопати разом з горщиком у саду в затінку.
Вологість повітря та полив: Якщо азалія знаходиться у приміщенні, то необхідно підтримувати підвищену вологість повітря:вранці регулярно поливати й обприскувати рослину. Не можна допускати ні перезволоження, ні застою води в піддоні: і те, й інше може спровокувати загибель рослини. Восени полив трохи зменшують, обприскування здійснюють вкрай рідко. Але з початком опалювального сезону обприскування відновлюють. Ґрунт не повинен пересихати. Деякі джерела рекомендують підкисляти воду (кілька кристалів лимонної кислоти на 1 л води).
Температурний режим: В осінньо-зимовий період рослинам необхідна прохолодна температура повітря (12-14 °C), але при правильному догляді вони можуть рости й при 20-22 °C.
Ґрунт: Азалія — одна з кімнатних рослин, якій потрібен кислий ґрунт (pН 4-4,5). Найкраще їй підходить верескова земля, але можна використовувати й спеціальні готові торфосуміші з підвищеною кислотністю.
Пересадка: Молоді рослини пересаджують щорічно, старі — раз в 2-3 роки. При пересадці азалій небажано порушувати кореневий ком, замість пересадки рекомендується перевалка з додаванням свіжого субстрату. Тому що коренева система в азалії поверхнева, у якості посуду використовують тільки плоскі горщики.
Підживлення: Підживлювати рослину навесні й улітку необхідно 1 раз у тиждень, зима-осінь — у період бутонизації, спеціальними добривами для азалій.