Культури

Вся необхідна інформація про Ваші улюблені рослини, правила догляду за ними та товари, які Вам в цьому допоможуть.

Хризантема
Хризантема

Хризантема

Хризантема (Chrysanthemum) - трав'янисті багаторічники і однорічники сімейства Айстрові або Складноцвіті.

Включає в себе більше 200 видів однорічних і багаторічних трав'янистих рослин. Батьківщиною хризантем є Далекий Схід

Вирощування і догляд:

Рослина теплолюбива, її слід вирощувати на сонячному місці із слабокислим або нейтральним грунтом і хорошим дренажем.

При недостатку освітлення у хризантем будуть витягатися пагони і порушиться термін цвітіння. Хороших результатів при вирощуванні можна досягти тільки на родючих землях, тому бідні грунту перед посадкою слід удобрити компостом або торфом.

Полив: хризантема дуже любить вологу, тому до цвітіння вона потребує рясного поливу. Для поливу найкраще використовувати м'яку воду, дощову або таку, що відстоювалася не менше 12 годин. Якщо рослина буде відчувати брак у волозі, то це негайно позначиться на його декоративному вигляді.

Підживлення: хризантема дуже чутлива до внесення добрив, як мінеральних, так і органічних. Для молодих рослин краще використовувати для підгодівлі азотні добрива, що необхідні для нарощування зеленої маси і позитивного впливу на забарвлення листя і величину квітки. Надалі слід користуватися фосфорно-калійними добривами, які сприяють поліпшенню цвітіння рослин і підвищують їх імунітет. Слід пам'ятати, що поливати хризантеми підгодівлями можна тільки під корінь,щоб добрива не потрапили на листя і не викликали опік.

Пересадка і розмноження:

Рослину слід щорічно висаджувати в сад або на присадибну ділянку. Найращий спосіб-посадка в траншею, витримуючи відстань між саджанцями 30-50 см (залежно від особливостей сорту).

Найпростіший спосіб розмноження хризантем - поділ куща. Здійснюють його навесні, після зникнення загрози повернення заморозків.

Можливо використовувати для розмноження хризантем насіння. Їх висівають прямо в грунт по 3-4 штуки на лунку.

Шкідники та хвороби:

Захворювання хризантем трапляються найчастіше від неправильного догляду і виникають зазвичай при недостатньому або надмірному поливі або занадто високій температурі повітря.

Найбільш поширеною хворобою хризантем вважається сіра гниль, яка проявляється в пошкодженні рослини світло-коричневими плямами і загниванні суцвіть. У цьому випадку уражені рослини необхідно видалити і спалити.

Також хризантеми можуть хворіти іржею листя, плямистістю листя (септориозом), кореневим бактеріальним раком. У перших двох випадках їх лікують за допомогою обприскування фунгіцидами, в останньому - негайно видаляють з посадок і спалюють.

Основні шкідники хризантеми - це тля і павутинний кліщ. Для знищення слід користуватися готовими інсектицидами.

Таким чином, придбавши якісний посадковий матеріал і дотримуючись правил догляду за хризантемами, можна успішно вирощувати на своїй ділянці рослина, яка є символом довголіття, щастя.

"Стимовіт" для квітучих

"Стимовіт" для квітучих

Органічне добриво «Стимовіт для квітучих рослин» застосовується для кореневого та позакореневого підживлення, передпосівної обробки посадкового матеріалу всіх видів квітучих рослин, а також для замочування паростків, бульб, цибулин та насіння.
Стимовіт
  • 0,5 л
  • 3 л
  • ...
"Стимовіт" для кімнатних та балконних квітів

"Стимовіт" для кімнатних та балконних квітів

Органічне добриво «Стимовіт для балконних та кімнатних рослин» застосовується для кореневого та позакореневого підживлення, для передпосівної обробки посадкового матеріалу всіх видів балконних та кімнатних рослин, а також для замочування паростків, цибулин та насіння перед висаджуванням.
Стимовіт
  • 0,5 л
  • ...