Культури

Вся необхідна інформація про Ваші улюблені рослини, правила догляду за ними та товари, які Вам в цьому допоможуть.

Рододендрон
Рододендрон

Рододендрон

Рододендрон - вічнозелений або напіввічнозелений, прямостоячий, сильно гіллястий чагарник (1,5-3 м вис.). Молоді гілки густо покриті притиснутими яскраво-коричневими або сірими волосками. Листя ланцетне, еліптично-яйцеподібне або зворотньо-яйцеподібне, 2,5-3 см дов., з густим опушенням, особливо знизу, квітки в числі 2-6 (рідше 1), майже сидячі в пазусі листка. віночок широковоронкоподібний, 3,5-5 см у діам., від рожево-червоного до темно-червоного, нерідко із крапом. чашечка 0,5 см дов., з краю війчата. батьківщина - китай. росте в горах на вис. 2500-3000 м над рів. м. і вище. в культурі з 1808 р. 

Порівняно недавно виведені ампельні та пірамідальні форми. Цвітіння рослин узимку та провесною робить їх особливо улюбленими, хоча вирощування поєднане з певними труднощами. 
 

У кімнатах можна вирощувати наступні сорти: "азума кагамі", "катлея", "хіномая", "кохо но май", "ері", "авенір", "аді вері", "адоніс" й інші.  

Секрет тривалого цвітіння та збереження до наступного року полягає в рясному поливанні, невисокій температурі і яскравому освітленні, зів'ялі квітки вчасно видаляють. 

Місце розташування: рододендрони світлолюбні, глибокої тіні не переносять. Але не слід залишати рослини на яскравому сонці. їм підходять світлі кімнати з розсіяним освітленням. Узимку азалію краще тримати в прохолодному приміщенні з температурою 12-15 оС, їх треба берегти від протягів. Коли з'являться бутони, рослину переносять у кімнату, де температура не нижче 18 оС та вологість 70-80%. 

Освітлення:  яскраве світло. 

Полив: під час цвітіння необхідний рясний полив. З березня до вересня рослину обприскують м'якою водою, у жаркі літні дні - два рази, іноді їх ставлять у піддони з гравієм, наповнені водою. влітку азалію можна винести на балкон або в сад. 

Вологість повітря: висока. 

Догляд: восени полив зменшують, температура в цей час повинна бути знижена, 6-8 гр. у цей час відбувається визрівання квіткових бруньок. місяця через два починати підвищувати температуру повітря до12-15 гр. якщо ці умови будуть дотримані, то через кілька тижнів з'являться бутони. під час цвітіння азалію корисно обкладати снігом або льодом. після цвітіння варто перевалити азалію в кислу земельну суміш, яку можна скласти із хвойної землі й торфу (2:1) з додаванням річкового піску. краще не пересаджувати, а перевалювати, тому що коріння в азалії дуже ніжне. вирощувати азалію краще в широких невисоких горщиках, тому що коренева система цієї рослини - поверхнева. на початку літа варто провести прищіпку, залишаючи на стеблі по 4-5 листів, тоді на наступний рік крона буде ширша, а цвісти буде краще. азалію поливають м'якою теплуватою водою, додаючи раз на місяць 1 краплю оцту або лимонної кислоти на 2 л. води. 

Підживлення: раз в 2-3 тижні. 

Розмноження: напівздеревілими живцями в період із червня до серпня. живці висаджують у хвойну землю, або в суміш хвойної землі з торфом і піском. після посадки живці прикрити склом і регулярно обприскувати. живці вкорінюються приблизно через два місяці, при цьому повинна бути температура близько 25 гр. і більша відносна вологість повітря (80%). 

Пересадження: після цвітіння варто перевалити азалію в кислу земельну суміш, яку можна скласти із хвойної землі й торфу (2:1) з додаванням річкового піску. Краще не пересаджувати, а перевалювати, тому що коріння в азалії дуже ніжне. вирощувати азалію краще в широких невисоких горщиках, тому що коренева система цієї рослини - поверхнева. Пересадження проводять раз в 2-3 роки. 

Можливі труднощі: основні шкідники - азалева попелиця, на виділеннях якої розмножується попелястий гриб і червоний кліщ. при недостатньому поливі листя зморщується й обпадає; короткий період цвітіння свідчить про сухе повітря, пожовтіння листя свідчить про наявність глини в землі або у воді, тому потрібно поливати м'якою водою; опадання листя свідчить про перезволоження ґрунту.

"Стимовіт" для квітучих

"Стимовіт" для квітучих

Органічне добриво «Стимовіт для квітучих рослин» застосовується для кореневого та позакореневого підживлення, передпосівної обробки посадкового матеріалу всіх видів квітучих рослин, а також для замочування паростків, бульб, цибулин та насіння.
Стимовіт
  • 0,5 л
  • 3 л
  • ...
"Стимовіт" для кімнатних та балконних квітів

"Стимовіт" для кімнатних та балконних квітів

Органічне добриво «Стимовіт для балконних та кімнатних рослин» застосовується для кореневого та позакореневого підживлення, для передпосівної обробки посадкового матеріалу всіх видів балконних та кімнатних рослин, а також для замочування паростків, цибулин та насіння перед висаджуванням.
Стимовіт
  • 0,5 л
  • ...