Культури
Вся необхідна інформація про Ваші улюблені рослини, правила догляду за ними та товари, які Вам в цьому допоможуть.
Вся необхідна інформація про Ваші улюблені рослини, правила догляду за ними та товари, які Вам в цьому допоможуть.
Лілія (Lilium)
Сімейство: Лілейні.
Батьківщина: Європа, Північна Америка, Азія.
Налічується близько 85 видів і сотні садових форм. В даний час виведено багато сортів з витонченою формою квіток - чалмовидною, дзвоноподібною, чашовидною, трубчастою і з різноманітним забарвленням - білим, рожевим, малиновим, жовтим, помаранчевим, червоним.
Рослини з лускатими цибулинами, стебла нерозгалужені, листя лінійне, рідше кільчасте. Квіти лілії різної будови, розміру, забарвлення, з приємним ароматом.
Період цвітіння: від ранньої весни до осені.
Посадка і догляд: Ці рослини добре ростуть на суглинних удобрених грунтах, необхідний хороший дренаж з крупнозернистого піску.
Пересадка: можливо навесні, але краще восени. Висаджують на глибину 4-20 см залежно від виду, а також від розміру цибулини.
Розмноження: основний спосіб- розсаджування дочірніх цибулин, також можливе розмноження цибулинками- «дітками», що утворюються біля основи стебла в землі, і повітряними цибулинами,що наростають на стеблах деяких видів лілій.
Догляд: восновному полягає в багаторазовому розпушуванні, поливі, підгодівлі навесні, перед цвітінням і в період дозрівання.
Для букетів суцвіття зрізають у фазі забарвлених бутонів. У воді вони зберігаються 15 днів і більше.
Можливі труднощі: зелену частину рослин пошкоджують 15 видів попелиці, тріщалки лілейної і тріщалки цибулевої. Цибулини страждають від кореневого цибулинного кліща, а також від цибулинної мухи, капустянки. Крім того, існує також ряд вірусних захворювань, які можуть призвести до загибелі рослин.