Культури

Вся необхідна інформація про Ваші улюблені рослини, правила догляду за ними та товари, які Вам в цьому допоможуть.

Розмарин
Розмарин

Розмарин

Розмарин (Rosmarinus)

Це теплолюбний вічнозелений напівчагарник, з вузькими, що нагадують хвою, листями і невеликими блакитними квіточками, висотою що іноді досягає до 2-х метрів.

Цвіте в березні - травні. Дозрівання плодів у вересні.

Розмарин - середземноморська рослина, яка в дикому вигляді поширена в Середземномор'ї, Північній Африці, зустрічається в Криму.

Володіє солодкуватим, злегка камфорним ароматом, що нагадує запах сосни, і пряним гіркувато-гострим смаком.

Температура і освітленість:

Влітку: кімнатна, + 23-25 ° С, взимку бажана температура + 6-15 ° С.

Погано переносить морози більше -10-12 градусів.

У наших умовах розмарин краще вирощувати в горшковій культурі, на літо виставляючи його на вулицю, де багато сонця, а з настанням холодів заносити в прохолодне світле приміщення.

Грунт і волога:

Досить невибагливий до грунтів, не любить сильно зволожені місця.

Необхідна помірна вологість і грунт - пухкий, легкий, що складається з піску в суміші з дерновою, листяною і перегнійною землею.

Полив повинен бути регулярним, але помірним. У зимовий період скорочують поливи і припиняють підгодівлю.

Розмноження:

Розмножувати розмарин в наших умовах можна насінням, зеленими живцями, діленням куща. Молоді розмариникілька разів за сезон підгодовують комплексними мінеральними добривами. Полив-помірний.

Догляд:

Навесні поливають азотними добривами - це необхідно для формування кореневої системи. А восени краще фосфорними. Тоді рослина буде відчувати себе комфортно і зможе довго прикрашати вашу ділянку.

У період активного масового цвітіння з розмарину зрізаються молоді пагони, густо вкриті волосками, з квітками і листям. Навесні кущики розмарину підрізають для формування густої пишної крони.

Також слід розпушувати і прополювати грунт під рослиною.

Збір врожаю:

Для лікарських цілей використовують листя. Заготівлю проводять безпосередньо перед цвітінням або під час цвітіння рослини. Рослину необхідно сушити в приміщеннях з хорошою циркуляцією повітря або в сушарках при температурі не більше 40 ° С.

У підсушеному вигляді рослину зберігають у щільно закритих банках. Термін зберігання 1 рік.

Зі свіжого листя також отримують ефірне масло.

Корисні властивості:

Листя розмарину містить ефірну олію (до 2,5%), кислоти (розмаринову, урсолову, гликолієву, нікотинову), флавони, гіркоти, дубильні речовини, бетулін, амерін, мінеральні речовини.

Застосування:

Розмарин дуже популярний в середземноморській та французькій кухнях. Він входить до складу прованських трав, на ньому настоюють оцет, додають в напої і маринади.

Крім того встановлено, що розмарин - прекрасний тонізуючий засіб і антидепресант. Вміщені в ньому речовини стимулюють мозковий кровообіг і розумові здібності, допомагають зміцнити пам'ять, вивести зі стану апатії.

Володіє розмарин і дуже сильною протимікробною дією.