Культури

Вся необхідна інформація про Ваші улюблені рослини, правила догляду за ними та товари, які Вам в цьому допоможуть.

М'ята перцева
М'ята перцева

М'ята перцева

М'ята перцева (Méntha piperíta) - багаторічна трав'яниста рослина висотою 25-60 см, отримана шляхом гібридизації диких видів м'яти. Цвіте з червня по серпень. Рослина культивується в садах, городах і полях. Дуже ароматна.

Температура та освітлення:

 Бруньки кореневищ м'яти практично не мають періоду спокою. Вони починають проростати при температурі 2-3 С. Це є причиною загибелі кореневищ в зими з частими і тривалими відлигами. Молоді сходи переносять заморозки до -80С.

М'ята вимоглива до сонячного освітлення, віддає перевагу сонячному місцерозташуванню, але добре переносить і затінення, проте в цьому випадку грунт має бути менш вологим.

Грунт і волога:

Рослину потрібно висаджувати в родючий, пухкий і досить вологий грунт. Особливо добре ця культура росте на вологому багатому чорноземі.

На вапняному грунті вона багато втрачає в ароматі. Місця з надлишковим зволоженням і важкі глинисті грунти для м'яти непридатні. Важкі глинисті грунти із застоєм води м'ята не переживе. 

Посів:

Садити м'яту потрібно навесні-в квітні або влітку-на початку серпня. Враховуйте, що вона дуже швидко розростається і може виживати інші рослини.

Ділянку під посадку потрібно очистити від бур'яну і внести органічні і мінеральні добрива.

Розмноження м'яти:

Найпопулярніший метод у садівників-аматорів, звичайно ж, насіннєвий. Сіяти м'яту можна відразу в грунт, а можна посадити вдома в горщиках і потім висадити в город або залишити в них. 

М'ята також добре розмножується кореневими живцями з бруньками відновлення, коли на них уже близько 5 листків. Такий спосіб найкращий для передачі властивостей виду і сорту.

Догляд за м'ятою:

Основний догляд за м'ятою полягає в прополюванні бур'янів, розпушуванні грунту, поливі. Підживлення азотно-фосфорними добривами в період вегетації зайвим не буде. Раз на три роки посадку варто повторити, тому що бур'ян сприяє випаданню рослин м'яти. Восени грунт варто трохи замульчувати сухою землею або укрити лапником, соломою.

Збір і зберігання м'яти:

М'яту збирають вже в перший рік посадки. Збір на сушку рекомендується проводити в липні-серпні, на початку цвітіння, так як у листі в цей період накопичують найбільше число корисних речовин і воно є найприємнішим на смак.

При бажанні можливо поласувати свіжою зеленню м'яти.